Odpowiednia intensywność światła jest niezwykle ważna w każdym mieszkaniu. Jednak nie oznacza to, że zawsze chcemy korzystać z pełnej mocy naszej lampy. Kiedy po ciężkim dniu wracamy wieczorem do domu, możemy mieć wrażenie, że moc naszej żarówki męczy oczy. W tej sytuacji odczuwamy pewien dyskomfort.

W celu zapobiegania takiej sytuacji ważne jest, by jeszcze przed instalacją oświetlenia przemyśleć, czy nasze światło nie powinno być regulowane. Takie rozwiązanie z pewnością przyniesie nam pozytywy. Rewolucja ściemniaczy Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem byłoby zamontowanie regulatorów światła, a więc ściemniaczy. Taki mechanizm stosowany jest już od dawna.

Jednak wraz z postępem techniki i pojawieniem się nowego rodzaju żarówek, również regulatory zyskały nowe możliwości. Montaż takiej regulacji światła w mieszkaniu jest jednym z lepszych rozwiązań. Dzięki takiej technice możemy w dowolnym czasie zmieniać intensywność światła i dopasowywać ją do naszych potrzeb. Regulacja ta odbywać się może ręcznie lub za pomocą pilota.

Punktowe oświetlenie Ciekawą opcją może być również instalacja lamp w różnych punktach w danym pomieszczeniu. Możemy mieć jedno główne światło na suficie, a także kinkiety na ścianach. Coraz częściej sufitowe lampy posiadają taki włącznik, dzięki któremu da się regulować światło. Przykładowo, mając lampę z trzema żarówkami dzięki odpowiedniej instalacji za pomocą kontaktu możemy włączyć dwie lub jedną żarówkę.

Regulacji światła w mieszkaniu można również dokonać poprzez zakup żarówek o różnej mocy.